Reference


"Paní Pechová nám pomohla vyjednat s bankou nižší úrokovou sazbu u hypotečního úvěru i přesto, že do konce sjednané doby fixace nám zbýval ještě víc než rok. Měsíční splátka nám díky tomu klesla o 1300 Kč."

Hana Zambarda

Iveta Pechová is our go to financial advisor for all our financial requirements. Iveta helped us with our mortgage, pension insurance, house insurance. She did a great job in bringing competitive offers from different providers which helps us to choose an appropriate one. Iveta also monitors the market conditions and reaches out with suggestions or alternatives options to existing products. Recently Iveta noticed a drop in mortgage interest in the market and she helped us in reducing the monthly installment payment by 1970 CZK within the fixation period. Highly recommend Iveta Pechová.

Sakthi Ganesh Sankariah

S Ivetou Pechovou se nam velmi dobre spolupracuje. Iveta nabizi sirokou nabidku produktu, ktere ma prostudovane a podava informace ke vsemu jak je nutne. Iveta dava svuj nazor ale k nicemu nenuti, a to je to podstatne. Cooperation with Iveta Pechova is very good. Iveta has a broad spectrum of products which she has a deep understanding of and is able to guide and help her clients with all queries and resolutions. Most importantly Iveta gives her opinion but in no way does she push any product, she helps her clients make a good decision.

Šárka

I highly recommend Iveta Pechova as a financial advisor. Iveta was helping me to get a mortgage and she did a great job. Despite the fact, I am a foreigner in Czech Republic, Iveta managed to arrange a great loan conditions for me within a short period of time. She is a professional with the highest personal integrity. Iveta is reliable, keep the promises and therefore I totally trust her. It was a pleasure to cooperate with Iveta. This is the case when Quality and Time matches. Looking forward for our future cooperation.

Ing. Oksana Konyk

Paní Pechová je vždy příjemná a velmi ochotná odborně poradit a nastavit služby přímo na míru. Vždy mi poradila a vysvětlila, co je pro mne nejlepší. Určitě bych neměnila za jinou finanční poradkyni.

Dagmar Holečková

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


ZAUJALY VÁS ČLÁNKY NA MÉM WEBU?

Napište svůj email a přihlašte se k jejich odběru.

zpracováním osobních údajů