Chci důchod!


Už se to sice dlouho ví, ale až nyní nám dal stát jasně najevo, že v budoucnu státní důchodový systém tu obrovskou zátěž neunese a stručně řečeno, na důchody nebude. Pokud budeme počítat pouze s důchodem od státu, nejspíš nám nevykryje náš standard, na který jsme zvyklí v produktivní části života. To je fakt a na štěstí si to stát velmi dobře uvědomuje a připravil zajímavé opatření, DIP.

Doplňkový investiční produkt v kontextu budoucích důchodů v České republice je finanční nástroj, který lidem umožňuje vytvářet si individuální rezervy na stáří, které doplňují státní penzijní systém. Cílem je nabídnout alternativní a možná výnosnější způsob, jak si spořit na důchod, a to prostřednictvím investic do různých finančních produktů, jako jsou akcie, dluhopisy nebo podíly v investičních fondech.

Výhodou doplňkových investičních produktů může být vyšší očekávaný výnos v porovnání s tradičními spořícími produkty, což může být atraktivní pro lidi, kteří jsou ochotni přijmout určitou míru rizika za možnost lepšího zhodnocení svých úspor na stáří. Tyto produkty mohou být také podporovány státními daňovými výhodami, jako jsou odpočty od základu daně, či příspěvky od zaměstnavatelů, které nejsou zatíženy daní.

Konkrétně v České republice se plánuje zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP) jako nového nástroje ve třetím pilíři penzijního systému, který by měl fungovat od roku 2024. DIP umožní lidem daňově odpočitatelné investování až do výše 48 tisíc korun ročně, s tím, že čerpání prostředků bude možné až po deseti letech spoření a dosažení věku 60 let. Nabízet DIP mohou banky, investiční společnosti, obchodníci s cennými papíry a další regulované subjekty.

Doplňkový investiční produkt tak představuje jednu z možností, jak si lidé mohou vytvářet rezervy na důchod vedle stávajícího systému doplňkového penzijního spoření a penzijního připojištění.

Jmenuji se Iveta Pechová a jsem Finačním konzultantem ve společnosti 4fin Better together, a.s. se svým týmem konzultantů jsme připraveni zvládnout nápor zájmu o tento jedinečný a tak pro nás důležitý produkt, který řeší naši budoucnost. Jsme připraveni vám vše vysvětlit a zodpovědět všeechny vaše otázky. 

Stáhněte si níže informativní soubor, kde naleznete vše potřebné ke změnám v oblasti penzí v roce 2024.

letak_uspory_pro_klienta

Registrujte se ve formuláři níže, nebo kontaktujte přímo mě na uvedených kontaktech.

Iveta Pechová 

Oblastní ředitelka 4fin

Chci důchod!

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


ZAUJALY VÁS ČLÁNKY NA MÉM WEBU?

Napište svůj email a přihlašte se k jejich odběru.

zpracováním osobních údajů