Víte jaký bude váš důchod?

Víte jaký bude váš důchod?

Důchod je pravidelný příjem, který si lidé vydělali během svého pracovního života a který jim umožní užívat si zaslouženého odpočinku. Je důležité si na něj připravit, protože státní důchod není vysoký a mnoho lidí si nemůže dovolit užívat si důchodu naplno. Pokud si ale na důchod připravíte, můžete si užít svůj volný čas bez starostí.

Jak si spočítat svůj důchod?

Existuje několik způsobů, jak si spočítat svůj důchod. Nejjednodušší způsob je použít kalkulačku na internetu, která vám spočítá přibližnou výši vašeho důchodu. Pokud chcete mít přesnější výsledek, můžete se obrátit na finančního poradce, který vám pomůže spočítat váš důchod a poradí vám, jak se na něj připravit.

Jak se na důchod připravit?

Nejlepší způsob, jak se na důchod připravit, je začít spořit co nejdříve. Můžete si otevřít spořicí účet, investovat do akcií nebo fondů, nebo si sjednat soukromé penzijní připojištění. Důležité je také mít přehled o svých výdajích a snažit se žít co nejúsporněji. Pokud si nejste jisti, jak se na důchod připravit, doporučuji vám obrátit se na finančního poradce, který vám poradí, jaké jsou vaše možnosti a jak si co nejlépe připravit na důchod.

Pokud se se mnou budete chtít o něčem poradit, spojte se se mnou prostřednictvím kontaktů na mém webu.

Iveta Pechová
Autor: Iveta Pechová

Financím se věnuji 22 let. Od roku 2006 jsem byla součástí společnosti Fincentrum, a.s. Od 1. 10. 2019 jsem změnila poskytovatelé zázemí a pracuji pro společnost 4Fin.

Nechci Vás zatěžovat dlouhým čtením, protože ani mě samotnou prostě dlouhé článký nebaví.

A co říci?

Má práce mě nesmírně baví a mám ji ráda. Snažím se ji dělat trochu jinak, než většina ostatních lidí z našeho oboru. Tyto stránky jsou možná i malým důkazem.

Je pro mě důležité se o klienta starat v čase. Důraz kladu na dlouhodobý seriozní vztah, který je založen na důvěře. Klient má byt informován o tom co se děje, na co si dát pozor, čeho se vyvarovat a tyto stránky by alespoň částečně k tomu měly sloužit.

Bude-li Vás cokoliv zajímat, pište, volejte...jsem tu pro Vás.

Ať se Vám daří v osobním i profesním životě a baví Vás se na tyto stránky vracet.

 

 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


ZAUJALY VÁS ČLÁNKY NA MÉM WEBU?

Napište svůj email a přihlašte se k jejich odběru.

zpracováním osobních údajů